De 1-stap-terug-proef

Neem vandaag één gebeurtenis waar je een oordeel, verwachting of emotie over hebt.

Ga één stap terug.

Wat gebeurde er daadwerkelijk?
Wat heb jij eraan toegevoegd?

Kijk daarna opnieuw.
Is er iets veranderd?

https://www.robvellekoop.nl/tijd-als-ervaring/

Tags:

5 Responses

  1. Emoties moeten zo snel en efficiënt mogelijk worden opgeruimd want ze vormen de bron van alle ellende in deze fysieke dimensie. Daarom zitten we hier in deze wandelende waterzak met botten en wat spierweefsel.

  2. Emoties zijn signalen dat we ergens tegenaan lopen wat we niet willen. Dus iedere keer herken je op het moment van boosheid, verdriet, e.d. dat iets ongewenst gebeurt. Ik noem dat een botsing tussen de wil en een omstandigheid. Zo lang we in deze boosheid blijven steken, komen we niet verder. Er is immers iets dat ons niet bevalt, boos worden daarop verandert niets. De omstandigheid is er al. Dan is het zaak dit te accepteren en daadwerkelijk in actie te komen en iets proberen te veranderen aan de omstandigheid. De boosheid is dan ook verdwenen.

  3. Wat betekent het wanneer je zelf geen last hebt van emoties in wat voor vorm dan ook waardoor de pratende wezens om je heen vooral veel vraagtekens oproepen? Wat betekent het wanneer je helemaal niets wil (worden)? Het woord “boos” lijkt mij ook kleutertaal of zo. Waarom zou maakbaarheid werkelijkheidswaarde hebben? Valt er iets te willen en waarom?

  4. Wat bedoel je met ‘geen last hebben van emoties’? Betekent dat ik voel ze niet of ik voel ze wel maar neem ze niet serieus?

    Of je wel of niet iets ‘wil’ is aan de persoon zelf. Vervolgens ken je daaraan betekenis toe of niet. Dat verhaal maak je zelf.

  5. Hallo Rob,

    Wat kunnen pratende primaten toch heerlijk en gigantisch langs elkaar heen tetteren via het fenomeen dat men taal noemt 😆. Als persoon met (zogenaamd?) autisme valt het mij altijd weer op dat de pratende wezens om mij heen erg veel veronderstellen en invullen. Niet dat dit dan “verkeerd” zou zijn of zo. Het gaat ook totaal niet om goed of slecht, enz.

    Ik ervaar echt geen emoties, hoewel mij dit pas na ruim 50 jaar echt goed duidelijk is geworden. Als iemand echter aan de kant van de weg ligt te creperen, ben ik wel de eerste om te helpen. Geen emoties kennen, betekent niet meteen dat je dan bijvoorbeeld een psychopaat bent (en nu vul “ik” [wat is dat?] wellicht weer van alles in).

    Volgens mij (wat is dat?) bestaan personen ook niet echt. We zijn met z’n allen een stukje bewustzijn, afkomstig uit één groot overkoepelend bewustzijn of zoiets. Taal is zo krakkemikkig beperkt. Waarom doen we überhaupt eigenlijk nog moeite om te praten? Wie krijgt nog mee wat er werkelijk wordt bedoeld en wie vraagt daar ooit naar? Maakt het ook iets uit om zichzelf of andere mensen nog serieus te nemen?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Nieuwe boeken

Boekenserie van 8 boeken
Tijd als ervaring verschenen september 2026
De mens als interface, verschenen mei 2026
Ervaring is bewustzijn, verschenen februari 2026
Vrede begint bij jou. verschenen september 2025

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte Ontvang eenmaal per maand nieuwe artikelen, oefeningen en nieuws over de boekenreeks Reis naar Helderheid. Geen stroom aan berichten, maar één zorgvuldig samengestelde nieuwsbrief over helder kijken, één stap terug en een leven dat je kan blijven verrassen.

Per Categorie